Stáhnout PDF soubor zde ::

Dotekové automaty Silverball Max provozní funkce

Dotekový automat Silverball Max je univerzální zábavný, nevýherní automat který je ideálním spojem velice atraktivních zábavních her a vynikajícího Jukeboxu . Jukebox , český tedy "Džuboks" sám po sobě, je přístroj pro přehrávání hudby ve veřejných prostorách , barech , restauracích,kavárnách, apod... Tento automat dokáže poměrně hodně zvýšit atraktivnost a návštěvnost provozovny naproti provozovnám které ho nemají, což se pak odráží na celkových tržbách (zvýšený pohyb hostů, zvýšený prodej zboží a služeb, apod...).

Automat je velice snadno ovladatelný protože se vše ovládá dotykem prstu po LCD obrazovce. Mincovník (vhazovač) automatu bere mince 5 , 10 , 20 a 50 Kč ( možnost i EURO mincí ) a po vhození určitého počtu mincí uživatel dostava i bonusy navíc. Tato funkce je nastavitelná na místě a může být přizpůsobená oblastí ve které se automat provozuje, na základě dohody s majitelem provozovny kde je umístěn.

Po vhození mincí , uživatel dostává kredit který může libovolně použít buď na hry nebo na spouštění hudby z Jukeboxu , anebo kombinovaně tak , že část kreditů použije na spouštění požadované hudby a zbytek třeba využije hraním zábavných her. Hraní her a přehráváni písniček z Jukeboxu jsou dvě paralelní a nezávislé funkce automatu a mohou být v provozu jak jednotlivě tak i současně. Tato funkce kterou nemají klasické Jukeboxy, spolu s dotekovým ovládáním naproti staršímu tlačítkovému, posouvá tyto automaty na špičku žebříčku zábavních automatů.

Zábavné hry:

Hry jsou rozdělené do 6 tematických skupin kvůli snadnější orientace a manipulace:

Karetní hry , počet her 28

Strategické hry , počet her 32

Obrázkové hry , počet her 22

Akční hry , počet her 27

Kvizy , počet her 19

Erotické hry , počet her 18

Celkem tedy je k dispozici 146 velice zajímavých a atraktivních zábavních her.

Každá hra má svůj vlastní návod na úvodní obrazovce, který doporučujeme přečíst dříve než se začne hrát. Ovšem je zde i dost všeobecně známých her u kterých se návod číst ani nemusí , anebo jsou jednodušší povahy a zvládne to každý i bez návodu. U složitějších hrách doporučujeme návod přečíst , alespoň při prvním hraní a seznamování s hrou. Po ukončení hry se bude nabízet možnost "pokračování v dané hře vhozením další mince" anebo okamžité ukončení a zapsaní do žebříčku nejlepších hráčů.

Dále je zde možnost vytvořit Turnajovou soutěž v určitých hrách , a uvést i nějakou drobnou , výhradně věcnou ( pozor, ne peněžitou ! ) cenu pro výherce (láhev pití či bezplatnou konzumaci výrobku do určité výši). Taková organizace Turnaje a případných cen, je zcela a výhradně záležitost a zodpovědnost provozovatele provozovny kde je automat umístěn, nikoliv majitele automatu. Majitel automatu pouze technický umožní aktivaci turnajových her pomoci instalovaného software a seznámí majitele provozovny o způsobu a využitý všech technických možnostech automatu při aktivaci Turnajů.

Automat disponuje i hrami s lehkou erotickou povahou kde může být vidět obnažené části těla mužů a žen, ovšem v žádném případě se nejedná o nějaký porno obsah,ale o opravdu lehčí spíše provokativní erotiku. V blízkosti škol a při pohybu nezletilých v provozovně s automatem se tato skupina Erotických her, může jednoduše softwarově zakázat. Ovšem tato možnost zvyšuje zájem o tento automat u dospělých lidí , obzvlášť u mužské populace, čím se zvedá i zájem o pobyt v provozovně a tím samozřejmě i větší odběr produktů baru , tedy všeobecně se zvedá popularita provozovny a uskutečněné ostatní tržby i mimo tento přístroj.

Jukebox:

Jukebox se aktivuje dotykem políčka s nápisem "Juke-Box" , umístěným vlevo od hlavního kruhu s nabídkou her. Po vstupu do Jukeboxu se dostanete do hlavního menu kde můžete vybrat mezi položkami :

NEJNOVĚJŠÍ

SEZNAM

TOP HITY

VÝBER HUDBY

NÁVRAT DO NABÍDKY HER (logo SILVERBALL ,dole vlevo)

 

Výběrem položky "NEJNOVĚJŠÍ" se dostanete do seznamu písniček které byly v nedávné době přidány do Jukeboxu. Zde nemusí jít vždy a vyloženě o čerstvé novinky ze světa hudby, ale často se jedná i o zapomenutou starší hudbu kterou naši zákazníci požadovali a my ji, z úcty k nimi , vždy rádi přidáme.

Výběrem položky "SEZNAM" se dostanete do právě aktuálního pořadí písniček dle kterého se momentálně přehrává, směrem od zdola nahoru. V teto rubrice můžete provádět i takzvané "předbíhání" . To znamená že zákazník který zjistí že před jeho zvolenou písničkou je hodně jiných dříve zvolených písniček v pořadí, a nechce čekat takovou dobu, může s odečtením dalšího kreditu (s doplacením) udělat přeskok a umístit svoji píseň jako první v časovém pořadí. Jednoduše klikne na píseň kterou chce upřednostnit a zmáčkne dole vpravo na zelené políčko "předbíhaní" , z počtu kreditů se odečte další kredit a jeho zvolená píseň se dostane na první pozici a zahraje ihned po ukončení právě hrající písničky.

Výběrem položky "TOP HITY" se dostanete do seznamu nejvíc přehrávaných písniček a zde můžete i rovnou vybrat a přímo přehrát písničky z tohoto seznamu.

Výběrem položky "VÝBER HUDBY" se dostanete do klasické nabídky všech písniček v Jukeboxu. Vlevo jsou písmenka , která znamenají první písmenko interpreta (kapely nebo zpěváka) . Po výběru písmenka , můžete vybrat interpreta posouváním prstu přes názvy interpretů (pomalejší způsob) nebo taháním malého čtvercového tahadla v okénku interpretů vpravo (rychlejší způsob). Pohyb nebo preciznější volbu v nabídce interpretů můžete vždy provádět i šipkami pod tabulkou interpretů. Po výběru interpreta , vyberete podobným pohybem v nabídce písniček vpravo název písničky , a kliknete dole vpravo na zelené políčko "vyber". Kliknutím začne hrát pianíčka, odečítá se vám jeden kredit a můžete vybírat dál. V každém okamžiku můžete opustit Jukebox máčknutím na logo "SILVERBALL" dole vlevo , vrátit se ke hrám a zbytek kreditu použít na hry zatím co se vámi vybrána hudba přehrává . Je to vaše volná volba. Jukebox je vybaven i nádherným vyhledávačem písniček nebo interpretů. Stačí kliknout na poličko "VYHLEDÁVÁNÍ" umístěné nad seznamem interpretu. Otevře se vyhledávací nabídka která má hodně parametru ale pro zjednodušení použijte pouze dva , dole vlevo : "Interpret" a "Titul" .Po výběru jednoho z dvou uvedených parametrů, se vám otevře na obrazovce klasická virtuální počítačová klávesnice s potvrzením vyhledávání tlačítkem ENTER. Parametrem "Interpret" budeme hledat určitého zpěváka či kapelu. Parametrem "Titul" budeme hledat určitou písničku dle části názvu na který se vzpomínáme. Čím méně parametru , tím blíž se trefíme, nevkládejte do toho věty ale nejlépe jediné slovo, poté se vám objeví vše co toto slovo má u názvu a vy si pak vyberete to co jste hledal. Z vyhledávácí nabídky můžete též přímo volit a přehrávat písničky.

POZNÁMKA: Názvy kapel v Jukeboxu jsou uvedeny originálně, ale názvy jednotlivých zpěváků začínají příjmením (např. Karel Got tedy bude v seznamu evidován jako Got Karel) . Pro jistotu a při zjištění neexistence nějakého zpěváka zkuste prosím otočit jméno a příjmení, u cizích zpěváku občas není jasné co je jméno a co příjmení když se zadávají do Jukeboxu.

Automat je vybaven reproduktory a zesilovačem o výkonu 2 x 50W , který je většinou dostačující k ozvučení klasického baru , restaurace apod. V případě potřeby přidání dodatečného výkonu či ozvučování dalších místností , jsme schopní dodat další externí reproduktory. Ovládání hlasitosti a barvy zvuku je možné výhradně dálkovým ovládačem , tak aby hlasitost a barva zvuku byla vždy pod kontrolou obsluhy.